Pomysł na sesję fotograficzną
16 listopada 2022

Reportaż, chrzest święty Dawidka - fotograf Wrocław

Reportaż z uroczystości

 

Praca fotografa podczas uroczystości wymaga ogromnego skupienia. Jest wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu, np. to gdzie akurat stanie ksiądz, czy rodzice, czy ktoś w najważniejszym momencie nie wejdzie nam w kadr, jakie będzie światło. Na szczęście doświadczenie w fotografii reportażowej daje mi poczucie pewności, że uda się stworzyć ciekawe kadry. Podczas Chrztu św. najważniejszymi momentami, które uwieczniam na zdjęciach są: naznaczenie czoła dziecka znakiem krzyża przez kapłana, rodziców i rodziców chrzestnych, polanie główki dziecka wodą święconą, namaszczenie czoła dziecka Krzyżmem świętym, nałożenie białej szatki przez matkę chrzestną, zapalenie świecy od paschału przez ojca chrzestnego.

 

Nagłówek 2

 

Duis congue lectus vel rutrum facilisis. In hac habitasse platea dictumst. Nam accumsan libero libero, vehicula fringilla elit mattis sed. Praesent nec feugiat velit, sit amet tempor justo. Suspendisse ac imperdiet urna, sed faucibus felis. Praesent fringilla sem non ligula venenatis laoreet. In sed iaculis eros. Aliquam laoreet erat volutpat eleifend varius.

Monika Franczyk

 

+48 503 090 063

monika.naj1@gmail.com

E-mail
Wiadomość
wyślij
wyślij
Form sent
Please fill in all fields

Zdjęcia rodzinne

 

Po uroczystości zwykle jest czas na zdjęcia rodzinne. Trochę spontanicznych, a trochę ustawianych - z rodzicami, chrzestnymi, dziadkami, resztą rodziny oraz z przyjaciółmi. Dawidek miał sesję z całą swoją rodzinką. Pokażę Wam tylko jej wycinek, z rodzicami.

 

Zakończenie sesji

 

Na koniec Dawidek i jego rodzice dostali ode mnie dostęp do galerii ze zdjęciami. Mogą wracać do tych wyjątkowych chwil, kiedy tylko przyjdzie im na to ochota. 

 

Jeśli chcielibyście podarować swojemu dziecku pamiątkę z tego pięknego dnia, zaproście profesjonalnego fotografa, aby uwiecznił wszystkie ważne chwile i wszystkie bliskie Wam osoby. A jeśli podobają Wam się moje zdjęcia, zapraszam do współpracy. Moje dane znajdziecie w zakładce "Kontakt".

 

 

Chrzest święty - fotograf Wrocław

Chrzest święty Dawidka, kościół pw. Trójcy Świętej we Wrocławiu 

 

Reportaż, to taki rodzaj fotografii, który lubię najbardziej. Po pierwsze dlatego, że mogę schować się za aparatem i niemal niezauważona towarzyszyć Wam w wyjątkowych i ważnych dla Was chwilach. Wy celebrujecie, ja tworzę dla Was niezapomniane pamiątki. Nie ustawiam, nie poprawiam (no chyba, że robimy ustawiane zdjęcia rodzinne - to must have każdego mojego reportażu). A po drugie, co jeszcze bardziej mnie pociąga w fotografii reportażowej, to łapanie i tworzenie historii z Waszych relacji, emocji. Radosne i ufne spojrzenie dziecka, czuły wzrok kochającej mamy na swoje maleństwo, silne ramię taty podczas zabawy w podrzucanie dające frajdę i jednocześnie poczucie bezpieczeństwa, przytulas dziadka, czy buziak od babci.

 

Tak było też podczas Chrztu św. Dawidka. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu w kościele pw. Trójcy Świętej na Klecinie. Mały bohater tego dnia przywitał mnie uśmiechem i dobry humor nie opuszczał całej rodziny aż do końca ceremonii. Zresztą, co ja będę opisywać, zobaczcie sami.